Radiodiagnostické oddělení

Komplement - Radiodiagnosticke oddeleni.jpg

MUDr. Miloš Pokorný CSc.

Primář
Telefon: 549 436 002, 549 410 500, kl. 109
Email:

Radomíra Barošová

Vedoucí radiologická asistentka
Telefon: 549 436 025, 549 410 500, kl. 140
Email:

Naše radiodiagnostické oddělení (RDG) je digitalizované, obrazovou dokumentaci (rentgenové snímky) obdržíte na vyžádání na CD.

Provádíme běžná skiagrafická vyšetření - snímkování kostí, kloubů, páteře, břicha a nitrohrudních orgánů. Na tato vyšetření není nutné se objednávat. Pacient přijde s vyplněnou žádankou na RTG vyšetření od svého ošetřujícího lékaře.

Z důvodů radiační ochrany nelze provádět rentgenové vyšetření bez řádně vyplněné žádanky ošetřujícím lékařem, ani provádět žádná další vyšetření na přání pacienta.
Dále provádíme ultrazvukové vyšetření (SONO) břicha (játra, žlučník, slinivka, ledviny, močový měchýř), měkkých tkání, uzlin, štítné žlázy, svalů a cév.
Na všechna ultrazvuková vyšetření je nutné se objednat
na telefonním čísle 549 436 025, kde Vám bude sdělena i potřebná příprava před vyšetřením. V objednaný termín se dostavíte s vyplněnou žádankou na UZ (SONO) vyšetření od svého ošetřujícího lékaře.
Akutní vyšetření je možné bez objednání po telefonické domluvě Vašeho ošetřujícího lékaře s RDG oddělením.

Pracuje zde 1 lékař s atestací II. stupně z radiologie a 3 radiologické asistentky, z toho dvě jsou absolventky specializačního studia v radiodiagnostice.

Všechna tato vyšetření Vám budou provádět specialisté ve svém oboru s mnohaletou praxí.

Výsledky vyšetření obdržíte (pokud provozní situace na oddělení nezpůsobí neočekávané zdržení - např. neodkladné, komplikované vyšetření, technické problémy na pracovišti, personální situace apod.):

- u akutních vyšetření do 30 min. od vyšetření

- u běžných vyšetření do 60 min. od vyšetření

 

Ordinační doba
Pondělí až pátek 7:00 - 14:30